Alebo si vyberte z nasledujúceho menu

Pohovka B&B Italia Love Papilio

Design

Naoto Fukasawa

 

Motýle počas letu. Konštrukčný obraz bola taká stolička, ktorá by “privítala” elegantne – s ladným pohybom motýľa – ktorý sa v latinčine nazýva papilio.

Grande Papilio bol navrhnutý s plynulosťou okolo zrezaného kužeľa. Veľký priestor veľkej hornej časti chrbta a zakrivený tvar útulného sedadla sú jasným znakom túžby ponúknuť maximálny komfort každému, kto chce sedieť na tomto kresle.

Je to naozaj kultový produkt, hoci jeho estetika nebola podľa dizajnéra prioritou. Fukasawa, ktorý kladie správanie ľudí pred záujem o tvar, povedal: “Chcel som, aby stolička vyzerala prirodzene pohodlne, aby mala rovnakú podobu, akú by mala relaxácia, keby bola reprezentovaná obrazom.”

Krídla, ktoré sa rozprestierajú po stranách zdôrazňujú pocit pohodlia: v kresle a malom kresle pomáhajú podporiť boky a chrbát, v sedačke Grande Papilio a pohovke Love Papilio tlmia hlavu a ponúkajú izoláciu a pokoj.

Jednoduchosť, bezprostrednosť a pohodlie riadili funkčný vývoj celej série Papilio: kreslá Grande Papilio a Piccola Papilio, kreslá Papilio a Mini Papilio, pohovka Love Papilio a posteľ Papilio.

Katalógové číslo: LPA Kategórie: , , Značka:
HORE
Your Cart is empty